Myjki ciśnieniowe ranking: 10 najlepszych myjek ciśnieniowych

Po użyciu myjki wysokociśnieniowej nie możesz bez niej żyć! Przetestowaliśmy wiele urządzeń na naszej stronie, ale ostatecznie tylko kilka naprawdę się wyróżnia. Dlatego wybraliśmy 10 najlepszych myjek ciśnieniowych dla osób, które możesz zobaczyć w poniższym rankingu. Zwróć uwagę, że dla każdego urządzenia w tym porównaniu możesz uzyskać dostęp do pełnego testu lub przejść bezpośrednio do karty produktu. Dowiedz się również, jak wybrać myjkę ciśnieniową.

Porównanie 10 najlepszych myjek ciśnieniowych

Myjka wysokociśnieniowa to urządzenie termiczne lub elektryczne, które czyści powierzchnię strumieniem wody napędzanym z dużą mocą za pomocą mechanizmu. Bardzo pomysłowy, pozwala na nabłyszczenie kilku rodzajów powierzchni, takich jak kamień, beton czy płytki. Jest również skuteczny w myciu samochodów, motocykli, a nawet łodzi. Bardzo ergonomiczny, stał się niezbędny na co dzień. Jeśli chcesz ją kupić, oto 10 najlepszych myjek ciśnieniowych:

1. Karcher K7 Premium Full Control Plus 

Karcher K7 Premium Full Control Plus

Pierwsze miejsce zajmuje model Karcher K7 Premium Full Control Plus. Zasłużony ranking, gdy zobaczysz wszystkie jego interesujące funkcje. Może być używany codziennie do czyszczenia wszelkich zabrudzeń, nawet inkrustowanych. Wyróżnia go system regulacji nacisku, zintegrowany z ekranem LCD na nadgarstku. Pozwala również dostosować ilość używanego detergentu.

Wiele praktycznych akcesoriów jest oferowanych wraz z Karcher k7 Premium Full Control Plus. Takich jak lanca Multi Jet 3 w 1, która umożliwia silniejszy nacisk. Wraz z urządzeniem dostarczana jest lanca teleskopowa TLA 4, regulowana do 180°, aby dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Za pomocą zestawu do piaskowania można usunąć nawet plamy z rdzy i farby. Występy, które wyjaśniają jego pozycję na szczycie listy.

2. Nilfisk E 145,4-9

Nilfisk E 145,4-9

Nilfisk E 145. 4-9 to bardzo wytrzymała myjka ciśnieniowa. W porównaniu do innych modeli nie jest głośny. Dzięki silnikowi indukcyjnemu o mocy 2100 W wyróżnia się mocą czyszczenia 145 barów. Może sprzątać do 50 m² powierzchni na godzinę, co jest znaczną oszczędnością czasu, gdy powierzchnia do sprzątania jest duża. Dzięki miękkiemu uchwytowi i kółkom będziesz mógł łatwiej transportować jego 19,8 kg pomysłowości i elastyczności.

Dzięki łączności Click&Clean urządzenie Nilfisk E 145.4-9 może pomieścić wiele akcesoriów, które go tworzą i zwiększają jego wydajność. Potrafi również czyścić podłogi i ściany za pomocą Patio Cleaner, odblokowywać rynny i rury za pomocą Nozzle Unclog oraz usuwać uporczywe plamy na delikatnych powierzchniach za pomocą szczotki myjącej. Funkcje, które czynią go jeszcze bardziej przydatnym na co dzień.

3. Bosch Professional GHP 5-75X

Bosch professionnel GHP 5-75 X

Marka Bosh słynie z wysokiej jakości urządzeń. Dzięki profesjonalnej myjce ciśnieniowej Bosh GHP 5-75 X jej wydajność jest tylko potwierdzona. Urządzenie jest solidne i dopasowuje się do wszystkich powierzchni. Przy ciśnieniu znamionowym 185 barów usuwanie jest szybkie. Bez akcesoriów waży około 26,8 kg.

Dzięki lancy 3 w 1 ze stali nierdzewnej Bosh Professional GHP 5-75 X może osiągnąć maksymalny przepływ do 570 l/h. Jej mosiężne pompy i stalowy tłok są ze stali nierdzewnej, co zapewnia jej większą odporność. Jego gumowe koła zapewniają ruch po krętych ścieżkach. Kable połączeniowe mają długość 5 m, a wąż 10 m. Długie miary pozwalające na dotarcie do maksimum powierzchni.

4. Lavor Galaxy 160

Lavor Galaxy 160

Producent Lavorwash wypuścił również jedną z najlepszych myjek ciśnieniowych. Lavor Galaxy 160 to urządzenie, które odzwierciedla know-how marki, która istnieje na rynku już od 45 lat. Bardzo lekki, waży 12,5 kg, jest bardzo łatwy w transporcie. Jego moc nie jest zagrożona, wyświetla maksymalne ciśnienie 160 bar i przepływ 510 l/h.

Lavor Galaxy 160 wyróżnia się również panelem akcesoriów. Oprócz pistoletu i węża o długości 8 m dostarczana jest z akcesorium do mycia podłóg, które ułatwia czyszczenie podłóg i powierzchni. Znajdziesz również 2 rodzaje szczotek: stałą i obrotową, które ułatwiają czyszczenie zakrzywionych powierzchni dzięki dociskowi wzmocnionemu działaniem mechanicznym.

5. Karcher K5 Premium Full Control Plus 

Karcher K5 Premium Full Control Plus

Karcher pozostaje punktem odniesienia w zakresie myjek wysokociśnieniowych. Karcher K5 Premium Full Control Plus to kolejny klejnot marki, który robi poruszenie na rynku. Dzięki uchwytowi pistoletowemu, który pozwala kontrolować ciśnienie wody za pomocą przycisków i ekranu LCD, urządzenie jest znane ze swojej praktyczności i elastyczności. Dzięki lancy 3 w 1 Multi jet możesz żonglować między strumieniem płaskim pod wysokim ciśnieniem, strumieniem obrotowym i strumieniem detergentu.

Karcher K5 Premium Full Control gwarantuje precyzyjne czyszczenie. Z łatwością usuniesz plamy osadzone w kołach roweru lub samochodu. Posiada również kilka akcesoriów zwiększających rodzaj powierzchni, na której może działać: rynna, rura, murek, taras, bramy garażowe itp.

6. Bosch Advanced Aquatak 140

Bosch AdvancedAquatak 140

Myjka ciśnieniowa Bosh AdvancedAquatak 140 wykazuje wydajność, która pozwala jej należeć do najlepszych. Dzięki wszechstronnej pompie może osiągnąć ciśnienie 140 bar. Jego zbiornik może pomieścić do 550 ml, co czyni go bardzo ergonomicznym. Dzięki ruchomemu uchwytowi i kółkom możesz go obsługiwać w dowolnym miejscu. Pomimo imponujących rozmiarów, możesz się swobodnie poruszać.

Bosh AdvancedAquatak 140, jak większość myjek ciśnieniowych, składa się z bardzo praktycznego, elastycznego kołowrotka, aby nie zaplątać się w 8 m drutów. Ułatwia to przechowywanie i instalację sprzętu. Dzięki systemowi piany wysokociśnieniowej możesz odpowiednio wyczyścić samochód, meble ogrodowe i wszystko, z czego korzystasz na co dzień.

7. Karcher K4 Premium Full Control 

Karcher K4 Premium Full Control

Marka Karcher nadal robi furorę dzięki Karcher K4 Premium Full Control. Ten model myjki wysokociśnieniowej umożliwia nienaganne czyszczenie. Jego chwyt pistoletowy ma 3 poziomy nacisku i tryb nacisku z detergentem, Plug n’clean. Poziom przepływu osiąga 420 l/h. Napęd ten pozwala usunąć najdrobniejsze ślady brudu z betonu, murków czy innych trudnych do czyszczenia powierzchni.

Karcher K4 Premium Full Control gwarantuje również czyszczenie bez rozprysków dzięki T-Racer T-450. Aby dotrzeć do trudnych do wyczyszczenia narożników, maszyna jest wyposażona w dodatkową dyszę Power Nozzle. Dostępnych jest kilka innych akcesoriów zwiększających jego wydajność, takich jak zestaw do udrażniania rur, armatka piankowa, szczotka obrotowa, szczotka trójkątna lub szczotka do mycia felg itp.

8. Michelin MPX22EH

Michelin MPX22EH

Michelin to niezawodna marka w dziedzinie czyszczenia wysokociśnieniowego. Model Michelin MPX22EH działa wydajnie podczas konserwacji motocykla, pojazdu lub furgonetki. Różnica polega na ciśnieniu, które może osiągnąć 160 barów i interesującym natężeniu przepływu 460 l/h. Urządzenie bardzo wydajne, wyposażone w sprzęt ułatwiający codzienne sprzątanie. Uchwyt na akcesoria został nawet zintegrowany z jego tyłem, aby przechowywać przydatne zestawy w zasięgu ręki.

Dzięki 13,46 kg możesz łatwo manewrować nim na uboczu. Dzięki wężowi o długości 6 m, przedłużeniu i kablowi elektrycznemu o długości 5 m zapewnisz sobie doskonałą mobilność. Bardzo łatwy w obsłudze, wystarczy podłączyć i nacisnąć przycisk. Wraz z maszyną dostarczana jest instrukcja, która poprowadzi Cię we wszystkich manipulacjach.

9. Karcher K2 Full Control 

Karcher K2 Full Control

Karcher K2 Full Control to urządzenie, które można nazwać małym, ale potężnym, do użytku domowego. Waży około 5 kg, jest najlżejszą myjką ciśnieniową wśród najlepszych. Jego ranking tłumaczy się silną presją pomimo niewielkiego udziału.

Może osiągnąć 110 bar przy maksymalnym przepływie 360 ​​l/h. Możesz działać na powierzchni 20 m²/h.

Karcher K2 Full Control ma również teleskopowy uchwyt do przenoszenia. Pozostaje bardzo praktyczny dzięki możliwości przechowywania akcesoriów z tyłu, 4 trybom nacisku (miękki, średni, twardy i mieszany z detergentem) oraz lancy Rotabuse, która ułatwia czyszczenie nawet w prawie niedostępnych zagłębieniach.

Ułatwia prace konserwacyjne i gwarantuje bardzo duży komfort.

10. Black+Decker BXPW1600PE 

Black+Decker BXPW1600PE

Black+Decker BXPW1600PE zamyka ranking najlepszych myjek ciśnieniowych w dobrym stylu. Idealny do codziennego sprzątania, jest najmniejszym z tej klasyfikacji o wymiarach 31 cm długości, 19 cm szerokości i 70 cm wysokości. Całość waży zaledwie 7,21 kg, aby ułatwić jej port.

Black+Decker BXPW1600PE dostarcza około 450 l/h. Jest oferowany z: 8 akcesoriami, które można zainstalować z tyłu z praktycznym schowkiem, regulowanym filtrem wody, dyszą z zestawem piankowym, myjką do patio i innymi praktycznymi akcesoriami do nienagannego sprzątania.

Nowoczesny i ergonomiczny, dzięki 6-metrowemu wężowi wysokociśnieniowemu możesz z łatwością przenieść się w każdy zakątek swojego ogrodu.

Jaką moc wybrać do myjki ciśnieniowej?

Od 1200 do 1600 W i ciśnienie poniżej 100 barów

Nadaje się do czyszczenia małych, lekko zabrudzonych powierzchni, rowerów, małych pojazdów i mebli ogrodowych. Wystarczą tanie marki, z silnikami o małej mocy, niskim ciśnieniu wody i niskim przepływie. Istnieją małe modele przenośne lub dość lekkie myjki ciśnieniowe. Długość węży waha się od trzech metrów, co jest niewystarczające do mycia samochodów, ale wystarczające do umycia roweru czy motocykla. Niektóre tańsze myjki ciśnieniowe mają sztywne dysze, które uniemożliwiają regulację ciśnienia wody. Czyszczenie może być powolne i trudne ze względu na krótszy wąż i niski opór, a silniki mogą być hałaśliwe. Części są zatem kruche i podatne na uszkodzenia spowodowane mrozem.

Od 1600 do 2000W i ciśnienie od 100 do 130 bar

Nadaje się do czyszczenia utwardzonych powierzchni tarasów lub samochodów. Większość myjek ciśnieniowych średniej mocy to połączenie marek z najwyższej półki i marek podstawowych. W związku z tym istnieje oszałamiający wybór potężnych, ale podstawowych wersji takich marek jak modele Stihl lub Nilfisk, Karcher lub Bosch z pewnymi opcjami akcesoriów oraz bardzo mocnymi i bogato wyposażonymi urządzeniami. Są szybkie i proste w użyciu i mają przyzwoitą zdolność czyszczenia.

Spodziewaj się umiarkowanie mocnego silnika, średniego zakresu ciśnienia wody i średnich prędkości przepływu. Ponieważ większość urządzeń jest wysoka, ma większe koła i ma wbudowane schowki na akcesoria, upewnij się, że możesz je podnieść i ułożyć w stos. Węże mają zwykle długość od pięciu do sześciu metrów, a na innych są szpule.

Od 1800W do 2400W i ciśnienie od 130 do 150 barów

Nadaje się do czyszczenia podjazdów, SUV-ów, pojazdów użytkowych lub pickupów. Te myjki ciśnieniowe są najdroższe na rynku i są zwykle produkowane przez renomowane marki maszyn, takie jak Karcher, Bosch, Nilfisk i Stihl. Są to modele półprofesjonalne z mocnymi silnikami, wysokim ciśnieniem wody i dużą prędkością przepływu, co pozwala na szybkie i doskonałe czyszczenie.

Urządzenia te mają cichszy silnik, ale mogą być nieco za mocne w przypadku wielu domowych prac porządkowych. Aby uniknąć zarysowania powierzchni, upewnij się, że wiesz, jak ich właściwie używać. Aby poradzić sobie z bardzo mocnymi silnikami i pompami, które zawierają, urządzenia są zwykle duże i nieporęczne, a wykorzystują aluminiowe pompy i silniki indukcyjne, które są trwalsze niż tańsze urządzenia. Duże promienie, teleskopowe uchwyty, liczne lance i trwałe nasadki do czyszczenia to standardowe wyposażenie.

Akcesoria i opcje myjki ciśnieniowej

Większość myjek ciśnieniowych jest dostarczana z podstawowymi akcesoriami, a inne z kompletnym zestawem. Rodzaje akcesoriów i opcji dostępnych wraz z maszyną mogą wpływać na zainteresowanie lub nie inwestowanie w dany model.

Lanca : idealna do czyszczenia pod samochodami lub meblami

Obrotowy strumień : Potężny strumień, który obraca się, gdy wychodzi z dyszy. Idealny do mocno zabrudzonych płyt, ale nie do samochodów czy tarasów.

Zmienny strumień : Nazywane również lancami o zmiennym ciśnieniu, umożliwiają one zmianę siły strumienia od skupionego punktu do szerokiego zakresu.

Długość węża : Od trzech metrów dla najtańszych modeli węże mogą osiągnąć 10 metrów długości.

Nawijacz : Aby zapobiec splątaniu się kabla.

Szczotka : Przydatna do czyszczenia samochodów, szklarni i werand.

Patio Cleaner : Są to okrągłe plastikowe nakładki ze szczoteczką na dolnej krawędzi. Pozwala to uniknąć schylania się i zapobiega rozpryskiwaniu się brudnej wody w każdym miejscu.

Zbiornik na detergent : Zbiorniki na detergent są czasami zintegrowane, ale wyjmowane są wygodniejsze niż nasadki do butelek.

Koła : Bardzo praktyczne do cięższych modeli. Ale jeśli Twój teren jest bardzo nierówny lub masz schody, upewnij się, że nadal możesz przenosić maszynę.

Uchwyt na akcesoria : utrzymuje narzędzia pod ręką podczas czyszczenia.

Dodatkowe uchwyty : Niektóre maszyny są wyposażone w wiele uchwytów, które ułatwiają przenoszenie maszyny podczas czyszczenia.

Teleskopowy uchwyt : bardzo przydatny, jeśli musisz czyścić wysokie powierzchnie.

Manometr : Niektóre droższe modele mają manometr na uchwycie lancy, ale ponieważ ciśnienie pompy nie zmienia się, jest on mało przydatny.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *