Ile bar powinna mieć myjka ciśnieniowa?

Każdy, kto chce kupić myjkę ciśnieniową, zawsze zadaje to samo pytanie: “Ile bar powinna mieć dobra myjka ciśnieniowa?” Jednak odpowiedź na to proste pytanie nie jest tak łatwa.

Ile bar potrzebujesz zależy głównie od obszaru zastosowania. Dlatego stworzyliśmy poniższą tabelę, w której można zobaczyć zadania i nasze rekomendacje dotyczące wartości bar. Ale koniecznie przeczytaj cały artykuł, aby zrozumieć nasze rekomendacje.

Tabela rekomendowanych ciśnień (bar)

Obszar zastosowaniaRekomendowane ciśnienie (bar)
Rower, narzędzia ogrodowe, kosze na śmieci20 bar
Drewniane ławki, drewniane tarasymin. 80 bar
Mycie samochodów, motocykli85 bar
Elewacje domów130 bar
Bruk, kamienie130 bar

Myjka Ciśnieniowa 110 Bar

Myjka Ciśnieniowa 120 Bar

Myjka Ciśnieniowa 130 Bar

Ile bar powinien mieć Karcher?

Krótka odpowiedź “Ile bar powinien mieć Karcher?” 100 bar i przepływ 360 l/h to minimum, które powinna mieć myjka ciśnieniowa do normalnego użytku domowego. Jeśli jednak chcesz tylko czyścić swój rower i meble ogrodowe, możesz sobie poradzić z mniejszym ciśnieniem. Jeśli jednak potrzebujesz myjki ciśnieniowej do większych zadań wokół domu, powinieneś wybrać urządzenie o większej mocy.

Jakie są zalety wysokich ciśnień?

Jak widać w tabeli, do większości zadań potrzebne jest ciśnienie około 100 bar. Ale dlaczego jest tak wiele myjek ciśnieniowych o ciśnieniu większym niż 100 bar? Powód jest naprawdę dość prosty. Dzięki wyższemu ciśnieniu można szybciej czyścić większe powierzchnie.

Dzieje się tak, ponieważ można utrzymać większą odległość od czyszczonej powierzchni i nadal osiągnąć wystarczającą wydajność czyszczenia dzięki wyższemu ciśnieniu. Przy większej odległości strumień wody rozprzestrzenia się na większym obszarze, dzięki czemu można osiągnąć znacznie szybszy postęp. Wszystko jednak zależy od tego, czy wydajność dostawy jest wystarczająco dobrze wymiarowana do ciśnienia.

Wydajność dostawy ważniejsza niż ciśnienie W sklepach z narzędziami często można znaleźć myjki ciśnieniowe, które mogą generować wysokie ciśnienie, ale są raczej skromnie

wymiarowane pod względem wydajności dostawy. Ma to prosty powód: dla producenta łatwiej jest zbudować myjkę ciśnieniową o niższej wydajności dostawy niż o wyższej.

Ponadto, im wyższe jest maksymalne ciśnienie urządzenia, tym trudniej i drożej to osiągnąć. Jednak wydajność dostawy powinna zawsze być proporcjonalna do maksymalnego ciśnienia, w przeciwnym razie po krótkim dystansie z dyszy będzie wydostawać się tylko mgła wodna. Jak przeczytałeś powyżej, dokładnie przeciwdziałałoby to sensownemu efektowi myjki ciśnieniowej o większym ciśnieniu (bar).

Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie tabelę, w której znajdziesz nasze rekomendacje dotyczące wydajności dostawy w odniesieniu do ciśnienia. Im większa dostępna wydajność dostawy, tym lepiej.

Rekomendowane kombinacje bar / l/h

Ciśnienie (bar)min. przepływ (l/h)
100 bar360 l/h
120 bar380 l/h
150 bar420 l/h
160 bar450 l/h
180 bar480 l/h
200 bar500 l/h

Różnica między ciśnieniem maksymalnym a ciśnieniem roboczym Maksymalne ciśnienie myjki ciśnieniowej wskazuje maksymalne ciśnienie, które urządzenie może osiągnąć. Na przykład, jeśli przepływ wody zostanie przerwany, w urządzeniu może na krótko zbudować się wysokie ciśnienie. Następnie jest ono obliczane lub mierzone i podawane jako ciśnienie maksymalne.

Ciśnienie robocze jest natomiast mierzone na wyjściu pompy myjki ciśnieniowej. Jest jednak nadal zmniejszane lub zwiększane przez rurociąg w urządzeniu i akcesoria. Ciśnienie robocze wynosi około 10% – 20% poniżej ciśnienia maksymalnego.

Ponieważ nie wszyscy producenci podają ciśnienie robocze, a często jest ono podawane tylko dla myjek ciśnieniowych wyższej jakości, zdecydowaliśmy się pokazać tylko ciśnienie maksymalne w naszych tabelach. W przeciwnym razie urządzenia profesjonalne wydawałyby się być gorsze w porównaniu do tańszych modeli.

Regulacja ciśnienia, najważniejsza funkcja w potężnej myjce ciśnieniowej Jeśli zdecydujesz się na zakup myjki ciśnowej o ciśnieniu większym niż 150 bar, powinieneś upewnić się, że myjka ciśnieniowa ma sensowną regulację ciśnienia.

W przeciwnym razie nie będziesz mógł wykonywać zadań, które wymagają niskiego ciśnienia. Należą do nich czyszczenie drewnianych ławek, rowerów, samochodów czy drewnianych tarasów. Dobrym przykładem jest czyszczenie lakieru samochodowego, które może szybko ulec uszkodzeniu, jeśli pracujesz zbyt małą przerwą i zbyt wysokim ciśnieniem.

Dlatego zaleca się maksymalne ciśnienie 85 bar i pojemność litrową 420 l/h. Ciśnienie można również regulować odległością do powierzchni, ale przy ciśnieniach powyżej 150 bar wystarczy jeden błąd, a powierzchnia jest “zniszczona”.

Inne kluczowe cechy myjki ciśnieniowej Jest jednak jeszcze jedna cecha, która może również znacznie wpłynąć na wydajność czyszczenia, a mianowicie funkcja gorącej wody. Z pomocą gorącej wody można łatwo usunąć resztki oleju i tłuszczu, podczas gdy z zimną wodą jest to prawdziwe zadanie dla mamuta.

Ponadto, akcesoria są o wiele ważniejsze, niż mogłoby się wydawać. Na przykład, piaskarka może w kilka sekund zdmuchnąć mech i inne uporczywe zabrudzenia, podczas gdy piaskowanie musi być używane kilka razy na tym samym obszarze.

Oto nasze rekomendacje dla myjek ciśnieniowych:

Ile bar powinien mieć Karcher? Marka Karcher jest jednym z najbardziej znanych producentów myjek ciśnieniowych na świecie. Oferują szeroką gamę myjek o różnych ciśnieniach, od 110 do 200 bar. Wybór zależy od twoich indywidualnych potrzeb.

Na przykład, jeśli planujesz używać myjki głównie do czyszczenia rowerów i narzędzi ogrodowych, model o ciśnieniu 110 bar powinien być wystarczający. Z drugiej strony, jeśli potrzebujesz myjki do cięższych zadań, takich jak czyszczenie elewacji domu lub brukowanych nawierzchni, powinieneś rozważyć model o ciśnieniu 130 lub 140 bar.

Podsumowując, odpowiedź na pytanie “Ile bar powinna mieć myjka ciśnieniowa?” zależy od konkretnego zastosowania. Ważne jest, aby pamiętać, że wyższe ciśnienie nie zawsze oznacza lepsze czyszczenie.

Zamiast tego, kluczowe jest, aby wybrać myjkę z odpowiednim ciśnieniem i wydajnością przepływu dla twoich potrzeb. Zrozumienie tych dwóch czynników pomoże ci dokonać najlepszego wyboru i zapewnić, że twoja nowa myjka ciśnieniowa będzie efektywnie i efektywnie czyszczyć przez wiele lat.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *