Wybór myjki ciśnieniowej: poradnik zakupów!

Myjka wysokociśnieniowa jest niezastąpionym sprzymierzeńcem w myciu samochodów, mebli ogrodowych, rowerów, elewacji domów i innych powierzchni. Żaden brud nie oprze się temu najskuteczniejszemu narzędziu. Jak działa to jedyne w swoim rodzaju urządzenie? Oto wszystko, co trzeba wiedzieć.

3 myjki ciśnieniowe, które polecamy

Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, wybraliśmy dla Ciebie trzy najlepsze ostatnio testowane przez nas środki czyszczące.

Wybór myjki wysokociśnieniowej: do jakich potrzeb?

Jak sama nazwa wskazuje, myjka ciśnieniowa służy głównie do czyszczenia. Konstrukcja tego narzędzia sprawia, że ​​jest to bardzo przydatne akcesorium do usuwania wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Jednak skuteczność środka czyszczącego różni się w zależności od powierzchni. Niektóre urządzenia wykazują wyjątkowe wyniki w rutynowych pracach konserwacyjnych podwórka, tarasu lub płaskiej powierzchni. Z drugiej strony inne wydają się bardziej odpowiednie do czyszczenia mebli ogrodowych lub elewacji.

Bardziej specjalistyczne urządzenia przeznaczone są do czyszczenia podłóg garażowych, silników i ścian basenów. Rynek oferuje kilka modeli myjek ciśnieniowych dostosowanych do wszystkich potrzeb. Musisz tylko znaleźć odpowiedni sprzęt z odpowiednim wyposażeniem, ceną i poziomem zaawansowania.

Posługiwać sięNaciskObciążyćRodzaj czyszczenia
Okolicznościowy

110-130 barów

300-400L/h

RowerMotocyklMałe autoMeble ogrodowe

Regularny

130-150 barów

400-500L/h

Duży samochódścieżka ogrodowaTarasGaraż

intensywny

+ 150 barów

ponad 500 l/h

AwangardaFasadadach

Jak działa myjka ciśnieniowa

Urządzenie spryskuje z dużą prędkością wodę – gorącą lub zimną – na czyszczoną ścianę. Wystarczy uderzenie płynu, aby usunąć brud.

Wydajność myjki ciśnieniowej zależy zatem od trzech kluczowych czynników: mocy silnika, ciśnienia, z jakim wypychana jest woda oraz natężenia przepływu wyrzucanej cieczy.

Ile mocy na myjkę ciśnieniową

Myjka ciśnieniowa wykorzystuje silnik elektryczny do napędzania – i ewentualnie podgrzewania – wody na czyszczonej powierzchni lub przedmiocie. Producenci wyposażają swoje modele w różne typy silników, w zależności od zastosowania urządzenia. Zauważ, że moc silnika jest wyrażona w watach (W).

Silnik myjki ciśnieniowej napędza pompę tłokową, która sama się włącza i spręża płyn znajdujący się wewnątrz zbiornika urządzenia. Im mocniejszy silnik, tym bardziej jest w stanie uwolnić wodę z dużą prędkością.

Nacisk :

Ciśnienie odpowiada sile, z jaką woda jest napędzana przez myjkę. Ta cecha jest wyrażona w słupkach (B). Zdolność urządzenia do usuwania zabrudzeń w dużej mierze zależy od ciśnienia. Im wyższe są te dane, tym wydajniejszy środek czyszczący.

Ciśnienie środka czyszczącego jest nierozerwalnie związane z mocą silnika i natężeniem przepływu pompy tłokowej.

Przepływ :

Natężenie przepływu myjki ciśnieniowej to objętość wody wydalonej przez urządzenie w określonym czasie. Przepływ jest często wyrażany w litrach na godzinę (l/h). Zgodnie z tą samą logiką, co ciśnienie, wysoki przepływ oznacza większą wydajność. Brud jest łatwiej usuwany pod wpływem wody, wyrzucanej z dużą prędkością iw dużych ilościach.

Te trzy czynniki określają rzeczywistą wydajność myjki ciśnieniowej z czysto mechanicznego punktu widzenia. Dane te są wyświetlane end-to-end przez producentów, aby ułatwić wybór użytkownikom końcowym. Oto kilka wskaźników wydajności, na które należy zwrócić uwagę w zależności od sposobu użytkowania myjki ciśnieniowej.

  • Do użytku prywatnego i okazjonalnego (rower, samochód, taras itp.): Moc: 1400-1800 W / Ciśnienie: 100-120 barów / Przepływ: 300-400 L/h
  • Do regularnego użytku (taras, dachówka, rynna i dach): Moc: 1600-2000 W / Ciśnienie: 120-140 barów / Przepływ: 400-500 L/h.

2 rodzaje myjek wysokociśnieniowych: elektryczna czy termiczna?

Rynek myjek ciśnieniowych obfituje w producentów i dostawców urządzeń, którzy oferują urządzenia ze wszystkich zakresów. Urządzenia te można jednak podzielić na dwie odrębne kategorie, w zależności od typu silnika:

Myjki ciśnieniowe elektryczne:

Elektryczne-myjki-wysokocisnieniowe

Modele te są wyposażone w silnik elektryczny zasilany standardowym kablem domowym. Ten rodzaj środka czyszczącego wykorzystuje wodę z kranu, którą można podgrzewać lub używać na zimno.

Elektryczna myjka ciśnieniowa jest prosta w użyciu i łatwa w utrzymaniu. Na rynku dostępnych jest kilka wersji, od najprostszych do najbardziej zaawansowanych, bardziej nastawionych na profesjonalne zastosowanie.

Jedynym minusem tego modelu jest jego instrukcja obsługi. Obowiązek używania kabla elektrycznego w kontakcie z wodą może zniechęcić więcej niż jednego użytkownika, nawet jeśli warunki bezpieczeństwa urządzenia nie zostaną naruszone. To urządzenie ma również tę wadę, że jest dość chciwe na energię elektryczną, jeśli odniesiemy się do mocy elektrycznej, której potrzebuje do działania.

Myjka ciśnieniowa na ciepłą wodę:

Termiczne myjki ciśnieniowe

Silnik spalinowy oferuje również zwiększoną moc. Tam, gdzie elektryczne myjki wysokociśnieniowe zadowalają się mocą około 2000 i 2500 W, urządzenia tego typu zyskują moc od 5 do 5,5 KM, czyli ponad 3600 W. Te cechy czynią z myjki termicznej urządzenie bardziej odpowiedni do intensywnego użytkowania.

Wywiad

  • Dodanie do zbiornika roztworu zapobiegającego osadzaniu się kamienia byłoby mądre w przypadku urządzeń wykorzystujących gorącą wodę.
  • Należy zawsze przestrzegać ograniczeń wydajności urządzenia.
  • Chroń środek przed mrozem i deszczem.
  • Używaj tylko detergentów zalecanych przez producenta
  • Przede wszystkim żadne czynności konserwacyjne nie mogą być wykonane, jeśli urządzenie nie jest wyłączone.

Akcesoria

Różne marki :

Kupujesz lub wynajmujesz myjkę wysokociśnieniową?

Inwestycja w myjkę ciśnieniową może być kosztowna, jeśli potrzebujesz urządzenia, które jest zarówno funkcjonalne, jak i wydajne. Rzeczywiście, najlepsze modele mogą znacznie przekroczyć 900 PLN, a nawet 1400 PLN za najwyższy poziom. Aby więc ten zakup był opłacalny, warto sprawdzić, czy będzie używany kilka razy w roku i czy będzie wystarczająco dużo miejsca do jego przechowywani.

W przypadku bardziej konkretnych potrzeb wynajem myjki ciśnieniowej może stać się naprawdę interesujący. Wypożyczając urządzenie za kilka euro od osoby indywidualnej lub profesjonalisty, oszczędzasz pieniądze, a jednocześnie możesz przetestować pożyczony środek czyszczący, aby ewentualnie kupić go później.

Przeczytaj także: Myjka Ciśnieniowa do Kostki Brukowej

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *