Modele  K5 i K7 to niewątpliwie wysokiej klasy produkty niemieckiej marki Karcher. Chociaż mogą wydawać się podobne w konstrukcji, mają pewne różnice pod względem funkcjonalności. Dlatego porównaliśmy Karcher K5 lub K7, aby pomóc Ci zdecydować, który jest odpowiedni dla Ciebie.

Cechy Karchera K5 i K7?

Karcher K5

Model K5 można zaliczyć jako produkt najwyższego sortu, zarówno pod względem kosztów, jak i specyfikacji. Moc silnika wzrasta do 2,1 kW (ochłodzony wodą). W porównaniu do K4, maksymalne ciśnienie K5 wzrasta o 12%, osiągając 145 bar, a natężenie przepływu wzrasta o 19%, osiągając 500 litrów na godzinę, natomiast bardziej imponujący jest wzrost (aż o 66%) zajmowanej powierzchni z 30 do 50 metrów kwadratowych na godzinę.

Karcher K5 jest dostępny tylko w modelach Compact Home i Premium Full Control Home.

Oba modele K5 mają znacznie dłuższy wąż o długości 8 metrów (dwukrotnie wyższy od podstawowych modeli K2). Waga zaczyna jednak rosnąć w K5 Premium Full Control Plus Home, waży on aż 13,6 kilogramów, na szczęście jest zaopatrzony w koła.

Karcher K7

Na szczycie gamy myjek ciśnieniowych Karcher znajduje się Karcher K7, który jest dostępny tylko jako model Premium Full Control Plus Home. Karcher K7 to drogie urządzenie, które najlepiej nadaje się dla profesjonalistów oraz osób z dużymi ogrodami.

W K7 Moc silnika to 2,8 kW (dwukrotnie większa od K2), co daje maksymalne ciśnienie 180 bar,  stanowi to 24% wzrostu w stosunku do K5. Wydajność silnika to 550 litrów na godzinę, a typowe wykorzystanie powierzchni wzrasta o to 60 metrów kwadratowych na godzinę. Długość węża K7 również wynosi 10 m, co czyni go o 2m dłuższym, niż wąż w K5.

K7 posiada również maksymalną temperaturę zasilania wodą 60°C, jest to o 20°C więcej, niż we wszystkich innych modelach. Przy tej cenie i poziomie specyfikacji jest to zdecydowanie wybór do użytku profesjonalnego (np. firmy sprzątające samochody lub ogród).

Poniższe ilustracje pozwalają porównać różnice między Karcherem K5 i K7:

Karcher K5 lub K7: Główne różnice

Porównajmy dwie myjki ciśnieniowe firmy Karcher i spójrzmy na różnice między Karcher K5 i Karcher K7.

Ciśnienie: Maksymalne ciśnienie Karcher K5 jest niższe niż w K7. Wynosi ono 145 bar. W Karcher K7 maksymalne ciśnienie wynosi 180 barów. Obie myjki ciśnieniowe mają minimalne ciśnienie 20 barów.

Obszar czyszczenia: Przy większej powierzchni do czyszczenia, naturalnie warto zwrócić uwagę na obszar czyszczenia. Dzięki 40 m²/h model K5 tworzy mniejszą powierzchnię czyszczenia.  K7 posiada powierzchnię czyszczenia 60 m²/h.

Karcher K4 versus K5

Wydajność:  K7 zapewnia przepływ wody 500 l/h. W K5 przepływ wody wynosi 600 l/h.

Długość węża: Długość węża określa odległość, jaką można przebyć z myjką wysokociśnieniową. Jednakżę nie powinno być to decydującym kryterium, ponieważ zwykle można kupić i podłączyć inny wąż. Przy długości 8 m wąż dostarczany z K5 jest krótszy. K7 posiada wąż o długości 10 m.
Waga: Waga myjki ciśnieniowej może być decydująca. Im cięższe urządzenie, tym trudniej się z nim poruszać. Kärcher K5 waży 16 kg. K7 ma wyższą wagę – 25,7 kg.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *