Modele z średniej półki Karcher K4, oraz K5, które są mniej wydajne  niż potężny K7. Jeśli rozważasz zakup myjki ciśnieniowej firmy Karcher i oczekujesz  czegoś nieco bardziej profesjonalnego niż podstawowy model K2, modele K4 i K5 są dla Ciebie.

Z wyglądu Karchery K4 oraz K5 mogą wydawać się identyczne, lecz pod ich maską występują pewne różnice.

Cechy Karchera K4 i K5

Pod względem podstawowych funkcji Karcher K5 przewyższa K4 w każdej kategorii, w tym wytzymałości, długości węża ciśnieniowego , co oczywiście wiąże ze sobą wyższą cene.

Obie wersje są wyposażone w wtyczkę i gniazdko do czyszczenia detergentów, a także w silnik ochładzany wodą. Model K4 posiada silnik o mocy 1800 W, który pompuje wodę pod ciśnieniem 130 barów , posiada także natężenie przepływu wody 420 litrów na godzinę.

Porównując te statystyki do modelu  K5, posiada on bardziej wydajny silnik o mocy 2100 W, który pompuje wodę pod ciśnieniem 145 barów oraz ma natężenie przepływu 500 litrów na godzinę. Wąż zastosowany w droższym modelu K5 ​​posiada długość 8 metrów, natomiast w modelu K4 tylko 6 metrów.

Oto tabela porównawcza ilustrująca różnice między K4 a K5 i K7:

Karcher K4 czy K5: Który wybrać?

Wybór odpowiedniego modelu zależy od tego, w jaki sposób planujesz z niego korzystać ; jeżeli planujesz używać go tylko do czyszczenia samochodu, Model K4 spełni twoje wymagania, natomiast jeżeli planujesz  używać go do czyszczenia tarasu, podjazdu, płyt chodnikowych i ścieżek, zalecamy wybór modelu K5.

Jeśli twoja myjka ciśnieniowa ma służyć do zamiatania tarasu/podjazdu lub pilnie potrzebujesz dokładnego czyszczenia, dzięki dodatkowej mocy Karcher K5 poczujesz różnicę. W naszym teście Karcher K5 Full Control przyjrzymy się temu dogłębnie.

Jeśli używasz myjki ciśnieniowej głównie do mycia samochodów, Karcher K4 jest idealny; sprawdza się również  podczas czyszczenia tarasu i podjazdu, jednakżę K5 sprawdzi się w tym lepiej dzięki zwiększonej wydajności i przepływowi wody. W naszym teście Karcher K4 Full Control podajemy więcej informacji o tym modelu.

Nasz werdykt

Gdybyśmy mieli wybrać jeden, zdecydowalibyśmy się na Model K4 – dobrze zaprojektowany i zbudowany model, który jest wystarczająco mocny, aby poradzić sobie z większością zadań. Model K5 jest droższy, a dodatkowy koszt za zwiększoną pojemność nie wydaje się okazją. Jeśli naprawdę potrzebujesz mocy, powinieneś rozważyć kupno Modelu K7.

Pod względem jakości wykonania i niezawodności, K5 charakteryzuje się doskonałą konfiguracją z dołączonym bębnem na 8-metrowy wąż, który jest idealny do wygodnego przechowywania i utrzymywania go w czystości. To zależy od kupowanego produktu; wszystkie modele oferowane są w wersji mały, domowej i luksusowej, każda z subtelnymi odmianami oraz takimi samymi cechami jak poprzednie modele.

Można znaleźć również adaptery i akcesoria, które dostępne są we wszystkich modelach, różnią się pod względem tego, co jest tam używane. Akcesoria, które wybierzesz i których możesz użyć, są ustalane na podstawie projektów. Oba modele zawierają dobrze działający środek do czyszczenia tarasów.

Obie wersje  objęte są 5-letnią gwarancją, więc możesz być spokojny o swój zakup.

Przeczytaj też:

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *