Wybierz swoją elektryczną myjkę ciśnieniową

Obecnie większość myjek ciśnieniowych jest wyposażona w silnik elektryczny i stanowi zdecydowaną większość urządzeń. W przeciwieństwie do termicznych środków czyszczących, nie potrzebują paliwa do działania i nie są trudne w utrzymaniu.

Chociaż są mniej wydajne, są wystarczające do pracy przy większości zadań związanych z czyszczeniem i konserwacją na zewnątrz, z tą zaletą, że są cichsze. W rzadkich przypadkach osoby potrzebują ciśnienia większego niż 160 bar. W przeciwnym razie rzeczywiście lepiej będzie przyjrzeć się termicznym myjkom wysokociśnieniowym.

Zalety myjki ciśnieniowej elektrycznej

Wielką zaletą elektrycznej myjki ciśnieniowej jest to, że jest ona generalnie lekka, łatwa w transporcie i bardziej przyjazna dla środowiska. Możesz go nawet użyć w domu, jeśli chcesz wyczyścić kamienną podłogę. Modele elektryczne są rzeczywiście lepiej przystosowane do czyszczenia wnętrza, ponieważ nie wytwarzają spalin, które mógłby zrobić silnik spalinowy. Spośród różnych przetestowanych przez nas produktów można zauważyć, że istnieje wiele dobrze sprawdzonych modeli elektrycznych o mocy wystarczającej do wykonania niemal każdego zadania.

Kryteria wydajności

Oczywiście gama akcesoriów do urządzeń jest często ważnym kryterium wyboru środka czyszczącego. Istnieją jednak inne ważne cechy decydujące o wyborze odpowiedniego urządzenia:

Motoryzacja:

Silniki indukcyjne są najczęstszym typem silnika stosowanego w elektrycznych myjkach ciśnieniowych. W zależności od kompromisów dotyczących wagi i wielkości urządzeń, moc waha się od 1400 do 3000 W w zależności od urządzenia. Mocniejsze silniki oczywiście kosztują znacznie więcej, ale są głównym czynnikiem jakości produktu.

Nacisk :

Silniki elektryczne są bardzo wydajne w większości typowych zadań, a rzeczywiste ciśnienie jest mierzone w barach. W zależności od modelu ciśnienie waha się od 110 do 200 barów.

Materiały :

Aby zmniejszyć wagę, wielu producentów stosuje plastik do konstrukcji. Nie jest to zły wybór, o ile ten materiał ogranicza się do zewnętrznej obudowy. Ważne jest jednak, aby pozostałe elementy zostały wykonane z metalu dla większej trwałości, zwłaszcza wewnątrz urządzenia.

Długość kabla:

W przypadku odkurzacza termicznego zasięg węża nie stanowi problemu. Ale w przypadku urządzeń elektrycznych potrzebujesz większego zasięgu, w przeciwnym razie trudno będzie Ci się poruszać z powodu zbyt krótkiego kabla.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *