Ile wart jest Kärcher K7 Compact? Opinia i test 2023

Jeśli szukasz praktycznej i wszechstronnej myjki ciśnieniowej, pozostając w rozsądnym przedziale cenowym, to ten Kärcher jest najlepszym kandydatem.

Dowiedzmy się wspólnie, jakie są jego cechy, a także możliwości czyszczenia i podkreślmy aspekty, o których należy pamiętać przy składaniu zamówienia. Mamy nadzieję, że ten opis Karchera K7 Compact pomoże Ci wyrobić sobie obiektywną opinię!

Kärcher K7 Compact: charakterystyka techniczna

Kärcher K7 Compac
 • Maksymalne ciśnienie : 180 bar
 • Maksymalny przepływ : 600 l/h
 • Wydajność czyszczenia: 60 m²/h
 • Dostarczane dysze: dysza Vario Power i oczyszczacz zanieczyszczeń
 • Waga: 16 kg
 • Wymiary: 378x291x516mm
 • Długość węża: 10 m

Karcher K7 Compact pozwoli Ci bez wysiłku i szybko przeprowadzić większość domowych prac porządkowych. Intensywność docisku, regulowana dzięki lancy Jet Vario Power, pozwala na pracę zarówno na delikatnych powierzchniach, takich jak karoseria samochodu, jak i na powierzchniach mocno osadzonych brudem.

To bez wątpienia ta wielka wszechstronność wyjaśnia sukces Karcher K7 Compact wśród konsumentów. Do tego jego cena oscyluje wokół 360 euro, co jest nadal rozsądnym budżetem, biorąc pod uwagę jakość maszyny.

Szczegóły funkcji czyszczenia

Charakterystyka odrzutowca

Wybierając myjkę wysokociśnieniową, Twój wzrok spoczywa między innymi na lancy i właściwościach jej strumienia. Normalnie, to w dużej mierze od tych dwóch aspektów zależą możliwości czyszczenia urządzenia.

Kompaktowa-recenzja-Karchera-K7

Pierwsza rzecz do rozważenia: dostarczane ciśnienie. Logicznie rzecz biorąc, im jest wyższy, tym skuteczniejsze będzie czyszczenie.

Karcher K7 Compact zapewnia maksymalne ciśnienie 180 bar. Aby mieć referencje, podstawowe myjki ciśnieniowe dostarczają około 110 barów, podczas gdy bardziej zaawansowane mogą osiągać 210 barów. K7 Compact znajduje się zatem w górnym średnim zakresie. Producent wskazuje również, że moc tego karchera pozwala bez problemu pokonać najbardziej uparte zabrudzenia.

Ale mycie pod wysokim ciśnieniem nie zawsze jest idealne. Malowane powierzchnie oraz miękkie materiały mogą nie docenić kontaktu z tak silnym strumieniem!

Dlatego wybierając swój Kärcher, ważne jest, aby upewnić się, że jest on wyposażony w lancę, która pozwala na zmianę nacisku. Tak jest w przypadku Karcher K7 Compact, który jest wyposażony w lancę Jet Vario Power. W ten sposób można w bardzo prosty sposób dozować ciśnienie od 20 do 180 barów.

Możliwości czyszczenia

Zgadzamy się, że ciśnienie bez przepływu nie jest zbyt przydatne. Dlatego bardzo ważne jest, aby znać te dane przy wyborze karchera. Dla K7 Compact: 600 l/h.

Ale powiedziane w ten sposób, może to dla ciebie niewiele znaczy! Aby dać Ci wyobrażenie, małe modele myjek ciśnieniowych obsługują natężenie przepływu około 350 l/h. Najbardziej wyrafinowane modele mogą obsługiwać ponad 1500 l/h. Niektóre osiągają 10 000 l/h, ale w tym przypadku są to maszyny przemysłowe!

Natężenie przepływu Karcher K7 Compact jest zatem całkiem rozsądne i doskonale nadaje się do użytku domowego. Rzeczywiście, ten przepływ odpowiada prędkości prania około 60 m²/h. Wystarczy, aby w mgnieniu oka posprzątać obszerny taras.

Wszystko przy jednoczesnej oszczędności na zużyciu wody. Ponieważ, dla informacji, wąż ogrodowy zużywa do 3500 litrów na godzinę.

Dzięki temu myjka wysokociśnieniowa jest nie tylko bardziej wydajna, ale jest również częścią logiki odpowiedzialnej za środowisko. W konkretnym przypadku tego modelu żałujemy jednak, że nie jest on wyposażony w rurę zbiorczą umożliwiającą zaopatrzenie w oczko wodne lub zbiornik, a nie źródło wody pitnej.

Praktyczność Kärcher K7 Compact

Dlatego Kärcher K7 Compact jest wydajny. Ale czy to praktyczne? Aby się tego dowiedzieć, przyjrzyjmy się najpierw jego pomiarom. Zaledwie ponad 50 cm długości i mniej niż 40 cm szerokości, K7 jest rzeczywiście raczej kompaktowy!

Ale najciekawszą rzeczą jest bardziej jej konstrukcja: w przeciwieństwie do większości swoich odpowiedników, ta myjka ciśnieniowa oferuje konfigurację poziomą. Zamontowany na dwóch dużych kołach, można go łatwo przenosić i bez konieczności podnoszenia. Ciekawostka, biorąc pod uwagę jego wagę: 16 kg, to nie jest nic!

Aby uzupełnić obraz, bez wątpienia będziesz zachwycony, że Kärcher K7 Compact jest wyposażony w ergonomiczny uchwyt pistoletowy, o 13 cm dłuższy niż modele dostępne w maszynach niższej klasy. Zwróć też uwagę na dużą długość węża, 10 metrów, co zapewnia nieograniczoną mobilność. Zwłaszcza, że ​​z tym wężem Anti-Twist Premium nie ryzykujesz splątania!

Chcielibyśmy jednak zwrócić uwagę na aspekt, który nieco psuje wrażenia. Karcher K7 Compact nie jest wyposażony w komorę na detergent. Zamiast tego jest dostarczany z małą rurką ssącą, którą należy umieścić w pojemniku na detergent. Trochę szkoda, bo sednem wyboru Kärchera wyposażonego w kółka jest właśnie to, aby móc go łatwo przenosić…

Nasza opinia na temat Kärcher K7 Compact: zalety i wady

Dlaczego to kupić?

Ta recenzja Karcher K7 Compact dobiega końca, czas podsumować to, co powiedzieliśmy. Oto główne zalety tego modelu:

 • Stosunek jakości do ceny: tak wszechstronna myjka ciśnieniowa od producenta tak znanego jak Kärcher, za mniej niż 360 euro, uważaj to za okazję!
 • Uniwersalność: karoseria, meble ogrodowe w egzotycznym drewnie, duży taras, nierówny podjazd, zniszczona przez zanieczyszczenia elewacja, brudne narzędzia ogrodnicze, basen po zimowaniu itp. Zastosowania są ogromne, a możliwości wyjęcia Karchera K7 Compact nie zabraknie!
 • Praktyczność: ten karcher jest tak praktyczny jak mały odkurzacz. Podąża za Tobą wszędzie, nie musisz go nosić ani przesuwać, z wyjątkiem użycia detergentu.
 • Jakość produkcji: Kärcher nie jest już producentem, którego prezentujemy. Reputacja zdobyta dzięki jakości tych produktów, a ten model nie jest wyjątkiem od reguły, o czym świadczy kilka aspektów technicznych: silnik chłodzony na zimno, systemy Quick Connect, zintegrowany filtr wody itp.

Krótko mówiąc, wszystko to nie pozostawia wątpliwości!

Małe porównanie myjek ciśnieniowych Karcher

Daleko nam będzie siać spustoszenie w Twoich wnioskach i zamiarach zakupu. Jednak przed podjęciem decyzji warto przyjrzeć się pozostałym modelom z tej gamy. Aby dowiedzieć się, czy ta myjka wysokociśnieniowa jest najlepszym Kärcher, nic nie przebije porównania!

 • Oczko poniżej poziomu wydajności znajduje się Karcher K2 Compact. Jego wydajność mycia wynosi 20 m²/h, maksymalne (stałe) ciśnienie 110 barów, a przepływ 360 l/h. Jest to zatem niewielka myjka wysokociśnieniowa, ale mimo to wydajna, a jej cena jest szczególnie atrakcyjna, ponieważ nie przekracza 100 euro!
 • Kolejny model wymagany przez konsumentów: Karcher K3 Full Control. Jego wydajność mycia wynosi 25m²/h, maksymalne (zmienne) ciśnienie 120 barów, a przepływ 380 l/h. Jego parametry techniczne są zbliżone do tych z K2, zaletą jest to, że ta myjka wysokociśnieniowa jest dostępna z całą gamą akcesoriów do czyszczenia. Pod względem praktyczności radzi sobie zatem lepiej niż nasz K7 Compact.

Czy w katalogu producenta jest bardziej wydajny model niż Karcher K7 Concept? No nie, chyba że pójdziesz zobaczyć stronę maszyn przemysłowych!

Karcher K7 Compact: opinie i recenzje klientów

Podsumowując, przedstawiamy kilka recenzji i komentarzy klientów znalezionych na słynnej internetowej platformie sprzedaży. Dla twojej informacji, ten produkt ma doskonałą ocenę 4,3 gwiazdki na 5, na podstawie 137 recenzji (w momencie pisania tego artykułu).

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *