Jak odblokować odpływ myjki ciśnieniowej?

Odblokuj rurę

Rury zlewów, łazienek, umywalek, toalet (WC) są często zatkane, ponieważ z biegiem czasu włosy, tłuszcz, resztki jedzenia itp. zlepiają się, tworząc korki, które osadzają się bezpośrednio w rurach. Korki te uniemożliwiają (a przynajmniej znacznie utrudniają) przepływ wody.

Aby uniknąć niedogodności związanych z tym problemem istnieje wiele rozwiązań. Ale bez wątpienia najskuteczniejsze jest zastosowanie wysokociśnieniowego środka odblokowującego Karcher. W związku z tym przedstawimy różne kroki, które należy wykonać, aby przezwyciężyć zatkanie rur wodociągowych bez konieczności wzywania hydraulika.

Dlaczego i kiedy należy odblokować odpływ?

Kiedy nieprzyjemne zapachy rozprzestrzeniają się w toaletach i całym domu, jest to zwykle znak, że jest problem z rurami kanalizacyjnymi. Ten zapach, który pojawia się tylko w pobliżu ścieków, może rozprzestrzenić się również po całym domu.

W najgorszym przypadku rury są zatkane i nie pozwalają już na prawidłowy przepływ ścieków. I tu jest totalny bałagan. Czy potrafisz wezwać serwis szybkiej naprawy, kontaktując się z najbliższym hydraulikiem? To wybór, który może obiecać bardzo profesjonalne rozwiązanie. Ale kiedy jesteś trochę daleko od adresu hydraulika, nie jest to szybkie rozwiązanie.

Niektórzy decydują się na skorzystanie z usług wszechstronnego sąsiada, który może w mgnieniu oka odblokować kanały. Ale może nie być dostępny w nagłych wypadkach, ponieważ ma też własne życie. Więc co ci zostało? Cóż, to tylko ty i twoja myjka ciśnieniowa Karcher. Czy słyszałeś o tym kiedyś? Czy wiesz, jak go używać?

Odblokowywanie karchera: najprostsze rozwiązanie

Jeśli posiadasz już myjkę wysokociśnieniową, to urządzenie będzie Twoim najlepszym sprzymierzeńcem w udrażnianiu rur, ale także czyszczeniu rynien dzięki wyposażeniu w specjalny zestaw. Uderzenie wody usuwa zabrudzenia z twardych powierzchni, takich jak podłoga czy w naszym przypadku rury. Jest to rozwiązanie o wiele mniej zanieczyszczające środowisko niż stosowanie chemikaliów do udrażniania rur.

Jest to rozwiązanie 2 w 1, które pozwala szybko odblokować rury, ale także konserwować rynny bez konieczności korzystania z drabiny. Ponadto jest kompatybilny ze wszystkimi myjkami wysokociśnieniowymi z gamy Kärcher.

Jak odblokować fajkę Karcherem?

Aby odblokować rurę w Karcherze, musisz wykonać kilka kroków.

1. Wyposaż się odpowiednio

Teraz, gdy jesteś już pewien, że musisz skorzystać z myjki ciśnieniowej Karcher, musisz odpowiednio się wyposażyć. Jak mówi przysłowie „Nie można polować bez prochu i ołowiu”. To samo dotyczy sytuacji, gdy zamierzasz wypowiedzieć wojnę blokadom w twoich rurach.

W przypadku odblokowywania wodociągu odblokowywaczem wysokociśnieniowym pierwszą rzeczą jest zaopatrzenie się w najlepszą myjkę wysokociśnieniową na rynku: Karcher.

Rzeczywiście, myjka wysokociśnieniowa Karcher eliminuje zatory i pozwala uniknąć kosztownej interwencji hydraulika. Ta maszyna jest bardzo skuteczna w wyrzucaniu wody pod ciśnieniem. Ułatwia to dotarcie do odpływów zatkanych zanieczyszczeniami.

Następnie należy zaopatrzyć się w odblokowywacz albo w postaci zestawu, jak pokazano powyżej (co może być ciekawsze, jeśli chcesz również wyczyścić rynny) lub kupując tylko elastyczną (elastyczną rurę) od około piętnastu metrów z jego dysza. Wybór dyszy decyduje o dobrej wydajności i działaniu odkurzacza.

Dlatego warto zaopatrzyć się w ten oferowany przez Karcher, który dopasowuje się do wszystkich jej urządzeń.

2. Zidentyfikuj rodzaj korka blokującego rurę

Kiedy twoje rury wodociągowe są zatkane, musisz najpierw upewnić się, że odblokowanie wymaga interwencji w Karcherze. W tym celu musisz sięgnąć po klasyczne rozwiązania (możesz na przykład skorzystać z naszej dobrej starej metody z przyssawką).

Jeśli rozwiązania mechaniczne nie działają, oznacza to, że zatkanie znajduje się dalej w rurze lub jest bardzo zwarte, lub jedno i drugie. W takim przypadku niezbędna jest myjka wysokociśnieniowa.

3. Przejdź do rzeczywistego czyszczenia

Cztery wysokociśnieniowe dysze skierowane do tyłu wprowadzają wąż przez odpływ, aby go odblokować. Fretka ma ciągłe oznaczenie, a pierścień znakujący pokazuje postęp w rurze.

Wąż jest również wyposażony w zabezpieczenie przed zagięciem i mosiężną złączkę zapewniającą długą żywotność. Woda pędzona z pełną prędkością usunie cały brud z twoich rur. Rzadkie są odpady, które opierają się przejściu Karchera.

Jak odblokować zgiętą rurę?

Pomimo porad, które właśnie udzieliliśmy ci na tej stronie, możesz nie być w stanie pozbyć się zatkanej rury. Może się to zdarzyć, jeśli wtyczka jest za daleko lub za zakrętem. Jeśli wybierzesz opcję z fretką, na pewno będziesz w stanie przebić się przez łokieć, ale skuteczne odblokowanie korka to inna historia.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wezwanie fachowca, który w nagłych wypadkach będzie w stanie odblokować rurę.

Pamiętaj, że możesz wezwać zarówno firmę sanitarną (szczególnie zajmującą się szambami), jak i hydraulika. Dostępność poziomu i wybór profesjonalisty, będziesz miał więcej możliwości z hydraulikiem, zwłaszcza jeśli pilnie potrzebujesz jego usług.

Rzeczywiście, wokół Twojego domu jest ich znacznie więcej, i to każdego dnia tygodnia (także w weekendy, bo problem z fajką może się zdarzyć o każdej porze) i niezależnie od pory dnia.

Z drugiej strony, co jest całkiem normalne, za interwencję wieczorną lub weekendową będzie obowiązywać dodatkowa stawka ryczałtowa. Pamiętaj więc, aby zadać pytanie, gdy skontaktujesz się z hydraulikiem, aby dowiedzieć się, co się dzieje.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *