Czyszczenie dachów Karcher: wszystko, co musisz wiedzieć

Czysty dach

Jeśli chcesz odświeżyć swój dach, niezbędne jest czyszczenie. Rzeczywiście, dach z dachówki lub łupka z czasem pokrywa się mchem i różnymi odpadami, co czyni go mniej estetycznym, ale może również powodować uszkodzenia.

Chociaż istnieje kilka sposobów na czyszczenie dachu, będziemy mieli razem, jak wykonać tę operację za pomocą myjki ciśnieniowej.

Jak wyczyścić dach myjką ciśnieniową

Czyszczenie dachu Karcherem to szczególnie delikatne zadanie, ponieważ ciśnienie strumienia może uszkodzić dachówki, jeśli nie zostanie wykonane prawidłowo.

  • Aby dostać się na dach bez konieczności wspinania się po nim, warto zaopatrzyć się w lancę teleskopową kompatybilną z Karcherem, która pozwoli na pracę w pełnym bezpieczeństwie.
  • Przed rozpoczęciem sprzątania Karcherem zabezpiecz miejsce, odpowiednio zabezpieczając drabinę. Zawsze miej przy sobie drugą osobę, która pomoże Ci w razie problemów.
  • Aby uzyskać większą wydajność, użycie dobrej jakości biodegradowalnego detergentu pomoże rozluźnić mech i inne odpady. Sprawdź, czy używany produkt jest zgodny z Twoim urządzeniem.
  • Pracuj w sekcjach, aby uniknąć chodzenia po mokrych i namydlonych częściach, które mogą być bardzo śliskie.
  • Ustaw maszynę ze stosunkowo niskim ciśnieniem, aby nie uszkodzić dachu. Jeśli potrzebujesz zwiększyć ciśnienie, przetestuj, jeśli to możliwe, na osobnej płytce, jeśli masz jakieś, aby sprawdzić, czy nie pogorszyło to.
  • Zachowaj odpowiedni dystans i atakuj płytki płynnymi ruchami, aby woda spływała. Uważaj, aby woda nie przedostała się pod płytki

Zabiegi czyszczenia dachu

Po oczyszczeniu powierzchni dachu myjką wysokociśnieniową, konieczne jest wykonanie odpowiedniego zabiegu. Dlatego zaleca się stosowanie środka antymchowego i hydrofobowego, aby utrzymać dach bez mchu przez długi czas oraz chronić go przed wilgocią i porowatością płytek. Po prostu unikaj wykonywania tej operacji w okresach deszczowych lub okresach ekstremalnych upałów, aby zapewnić wydajność.

Kiedy czyścić dach

Istnieją dwa idealne okresy na utrzymanie dachu:

  • Wiosną, aby upewnić się, że zima nie uszkodziła zbyt mocno dachu
  • Pod koniec jesieni, kiedy opadły liście drzew

Wreszcie, lepiej zaplanować dwa lub trzy dni bez deszczu na czas konserwacji, aby zapobiec zbyt szybkiemu usunięciu zabiegów stosowanych na dachu.

Zleć czyszczenie dachu przez profesjonalistę

Jeśli nie jesteś wyposażony w sprzęt lub nie masz pewności, czy samodzielnie posprzątasz dach, najmądrzejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalisty. Po stronie budżetu koszt sprzątania będzie zależał zarówno od powierzchni dachu do oczyszczenia, jak i od prac do wykonania (przejście do myjki wysokociśnieniowej, zabiegi, usuwanie mchu, hydroizolacja itp.). Jeśli praca zostanie wykonana prawidłowo, Twój dach będzie chroniony od 5 do 10 lat.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *