Jaki detergent do myjki ciśnieniowej

Detergent-Karcher

Myjki wysokociśnieniowe usuwają wszelkie ślady brudu i brudu. Aby była w pełni skuteczna, niezbędne jest użycie detergentu. Ważne jest, aby znaleźć odpowiedni produkt, aby cieszyć się optymalnymi rezultatami. Jak zrobić ? Odkryj w tym artykule ważne punkty, o których należy wiedzieć, aby zapewnić zakup odpowiedniego detergentu do swojego urządzenia.

Znajdź odpowiedni detergent do czyszczonej powierzchni

Aby znaleźć odpowiedni detergent, należy przede wszystkim ocenić rodzaj czyszczonego brudu. Weź również pod uwagę powierzchnię, materiał tego ostatniego i relief, w którym zastosujesz detergent. Weźmy na przykład odtłuszczacz. Na aluminiowej powierzchni okazuje się idealny. Będzie w stanie usunąć nawet najbardziej uporczywy brud. Niektóre modele zawierają również środek wybielający przeznaczony do tego celu. Idealnie nadają się do mycia aluminium i stali nierdzewnej. W razie wątpliwości czasami lepiej jest użyć uniwersalnego detergentu.

Detergent do mycia samochodu

Mycie samochodu niewłaściwym produktem może powodować różne niedogodności, w tym przedwczesne pękanie lakieru. Aby uniknąć tego rodzaju problemów, ważne jest, aby znaleźć odpowiedni detergent lub skorzystać z kilku praktycznych wskazówek. Jeśli masz już mydło do prania, pamiętaj o rozcieńczeniu go wodą przed każdym użyciem. Pozwoli ci to skorzystać z wystarczającej ilości piany, aby usunąć cały brud.

Jeśli masz wtryskiwacz mydła, myjka ciśnieniowa posłuży Ci w tym przypadku jako pistolet do piany. Podobnie jak w myjniach samoobsługowych, wtryskiwacz zaaplikuje mydło przed przepompowaniem wody przez silnik. Ponadto, jeśli planujesz używać wysokociśnieniowego szamponu Kärcher, idealnym rozwiązaniem jest wybór szamponu tej samej marki. Działa również na rowerach i motocyklach.

Detergent do mycia kamieni lub betonu

Chociaż beton jest solidną i doskonale odporną powłoką, czasami na jego powierzchni mogą pojawić się małe dziury. Stają się one osadem brudu. Za pomocą myjki ciśnieniowej bez problemu wyczyścisz je za pomocą podstawowego detergentu. Jednak w miarę upływu czasu brud narasta i staje się coraz bardziej uparty. Przekonasz się, że dobra część będzie trwała, jeśli nie użyjesz odpowiedniego produktu. Aby zaradzić tego typu sytuacji i prawidłowo wyczyścić betonową powierzchnię, użyj silnego detergentu. Na koniec nie zapomnij o dokładnym spłukaniu powierzchni, aby uniknąć pojawienia się niechcianych śladów.

Detergent do powierzchni drewnianych

Jeśli jest to podpora drewniana, wybierz produkt specyficzny dla tego materiału. Niektóre odtłuszczacze mogą być również odpowiednie ze względu na niską zawartość piany. Jeśli natomiast plamy są bardzo uporczywe, preferuj roztwory alkaliczne. Są one zwykle używane w ciężkim sprzęcie, takim jak śmietniki.

Użyj domowego detergentu

Jeśli chcesz rozwiązać problemy z pleśnią, całkiem możliwe jest przygotowanie domowego detergentu. Ten ekonomiczny system jest idealnym rozwiązaniem do łatwego czyszczenia, a jednocześnie jest skuteczny. Aby to zrobić, będziesz potrzebować tylko kilku składników dostępnych w Twojej kuchni. To znaczy soda oczyszczona, ocet i olejek eteryczny.

W tym celu wlej do pojemnika 2 łyżki sody oczyszczonej. Następnie wlej do niego 2 litry gorącej wody i wymieszaj. Weź szklankę tego preparatu i dodaj 1 łyżkę białego octu. Dodaj 3 łyżki olejków eterycznych. Za pomocą lejka włóż wszystko do puszki i energicznie wstrząśnij. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, pamiętaj o wstrząsaniu miksturą przed każdym użyciem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *