Piaskowanie Karcher: Użyj zestawu do myjki wysokociśnieniowej

piaskowanie karcher

Konwencjonalne metody nie zawsze wystarczają do całkowitego wyeliminowania rdzy, szczególnie w trudnych miejscach. Często najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie techniki piaskowania myjką ciśnieniową. Ale kiedy tak naprawdę jest?

Zalety piaskowania Karcher

Chociaż piaskowanie było kiedyś zarezerwowane dla profesjonalistów, ta technika jest dostępna dla szerokiej publiczności. Przekształć swoją myjkę ciśnieniową Karcher w potężne narzędzie ścierne za pomocą zestawu do piaskowania Karcher.

Farbę, rdzę i cement można szybko usunąć z powierzchni metalowych i kamiennych za pomocą mieszanki wody pod ciśnieniem i worka do piaskowania, który można znaleźć w sklepach lub w Internecie. Ten zestaw zawiera również parę dużych okularów ochronnych, do tego typu prac, w których konieczna jest dobra ochrona. Wreszcie ten zestaw do piaskowania nadaje się do myjki ciśnieniowej Karcher K2 do K7. Może być również używany w innych markach, pod warunkiem użycia adaptera.

Sprzęt do szlifowania

Myjka wysokociśnieniowa

Przed zakupem zestawu do piaskowania upewnij się przynajmniej, że posiadasz myjkę wysokociśnieniową, która jest wystarczająco mocna do tego typu prac. Rzeczywiście, aby uzyskać dobry wynik, idealnym rozwiązaniem jest posiadanie myjki wysokociśnieniowej minimum 140 barów. Urządzenie powinno przepływać co najmniej 250 l/min, ponieważ piaskowanie wymaga dużego zużycia wody, a brak spadku ciśnienia obniży wydajność pracy. Referencją w tej dziedzinie pozostaje marka Karcher. Testowany przez nas model K7 Compact jest szczególnie ceniony za zwrotność i moc.

Piasek wybuchowy

Do delikatnego czyszczenia bez uszkadzania podłoża, czy to stali, twardego drewna czy betonu, należy użyć piasku, który doskonale nadaje się do usuwania rdzy i prac związanych z usuwaniem powłok. W tym celu istnieją worki z piaskiem specjalnie zaprojektowane do tych operacji, które mają tę zaletę, że można je połączyć z zestawem do piaskowania.

Korzystanie z zestawu do piaskowania

  1. Włóż piasek do piaskowania do wiadra
  2. Umieścić rurę układu ssącego zestawu w uszczelce
  3. Podłącz odpowiednią dyszę do lancy myjki wysokociśnieniowej
  4. Załóż okulary ochronne
  5. Użyj lancy na powierzchni, która ma zostać zdarta, wykonując niewielkie ruchy oscylacyjne
  6. I voila!

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *