Jak czyścić elewację gipsową Karcherem

Czyszczenie elewacji

Zawsze dobrze jest zadbać o wygląd zewnętrzny swojego domu. Nawyk nie czyni mnicha, ale mimo wszystko pomaga go rozpoznać. To wyrażenie odnosi się również do domu. Habit byłby wówczas fasadą mieszkania. Pozostawiając elewację z gipsu w złym stanie, pozostawiasz zły obraz siebie. Dlatego ważne jest utrzymanie elewacji poprzez jej czyszczenie.

Aby przeprowadzić czyszczenie jego elewacji, istnieje kilka mniej lub bardziej prostych sposobów, takich jak szorowanie, hydro-szorowanie, piaskowanie, piaskowanie, peeling, nebulizacja, mycie wysokociśnieniowe i czyszczenie chemiczne. Jednak najskuteczniejszą i najprostszą metodą pozostaje zastosowanie czyszczenia Karcher.

Kiedy i po co czyścić elewację swojego domu?

Oczyszczanie elewacji jest konieczne, bo te ostatnie zawsze zostają pokryte różnego rodzaju zabrudzeniami: mchami, grzybami i innymi porostami. Jednak ten brud może ukryć wadliwą lub złą elewację (np. poprzez ukrycie pęknięć). Oczywiście można zapobiec tym niedogodnościom, czyszcząc jego elewację w regularnych odstępach czasu. Aby zapobiec zabrudzeniu, wskazane jest regularne przycinanie otaczającej roślinności. Ale w sytuacji, gdy brud przejął wszystkie twoje wysiłki, aby utrzymać elewację w czystości, lepiej skorzystać z myjki ciśnieniowej.

Dlaczego warto korzystać z myjki ciśnieniowej?

To urządzenie czyszczące pomaga rozprowadzać wodę pod wysokim ciśnieniem na fasadę lub inny cel. Karcher poddaje wodę pod ciśnieniem (od 110 do 180 barów w zależności od urządzenia), aby wyrzucać ją z dużą prędkością. Działanie płynu usuwa zabrudzenia z twardych powierzchni, takich jak podłoga czy ściana.

Aby dotrzeć do wysokich obszarów, zalecamy użycie lancy teleskopowej Karcher.

Usuwa dużo zabrudzeń. Oczywiście należy upewnić się, że materiał Twojej elewacji wytrzyma czyszczenie pod wysokim ciśnieniem. Rzeczywiście, użycie myjki wysokociśnieniowej typu Karcher do czyszczenia elewacji domu pozwala na znacznie szybszy ruch, ale istnieje ryzyko uszkodzenia tynku, co często wiąże się z ryzykiem infiltracji wody, ponieważ tynk może szybko stać się porowaty, utracić szczelność, a nawet miejscami zaniknąć. Rozważ stan swojego gipsu przed użyciem Karchera.

Jedna rada: za wszelką cenę unikaj używania maksymalnej mocy myjki ciśnieniowej Karcher. 

Dlatego zalecamy, aby podczas czyszczenia elewacji z gipsu nigdy nie przekraczać ciśnienia 80-100 barów.

Kroki, które należy wykonać, aby wyczyścić fasadę w Karcher

Przede wszystkim trzeba się dobrze wyposażyć. Po zebraniu całego wymaganego sprzętu należy zapewnić ochronę przed przystąpieniem do czyszczenia elewacji z tynku.

1. Sprzęt

Oprócz myjki ciśnieniowej Karcher potrzebny będzie Ci wybielacz, wiadro z wodą, szczotka, drabina do szczytów elewacji, płócienny płaszcz chroniący przed strumieniami wody oraz czepek kąpielowy. .

2. Zabezpieczenia

Przed przystąpieniem do czyszczenia elewacji gipsowej Karcherem należy odpowiednio zabezpieczyć się przed zachlapaniem przez krople wody. W tym celu ważne jest noszenie pianki. Wskazane jest również, aby dobrze zakryć włosy przed podjęciem działań. W takim przypadku czapka przeciwdeszczowa wystarczy. Weź również ze sobą okulary ochronne.

Nie zapomnij zabezpieczyć obszarów, które nie będą czyszczone (na przykład okien). Należy również pamiętać o usuwaniu martwych liści, które gubią się w rynsztokach lub na ziemi.

3. Rzeczywiste czyszczenie

Czyszczenie będzie polegało na przemyciu tynku elewacji mieszanką wybielacza i zimnej wody (gorąca woda zwykle powoduje utratę właściwości wybielacza), a następnie przystąpisz do spłukiwania strumieniem wody z myjki wysokociśnieniowej, nalegając na zabrudzenia . Podczas płukania nie podchodź zbyt blisko ścian elewacji.

Oprócz wybielaczy inne produkty są również bardzo skuteczne w czyszczeniu elewacji. Mamy na przykład kryształy sody, które stanowią rozwiązanie zarówno efektywne, jak i ekonomiczne. Można również stosować łagodne detergenty bezchlorowe.

Jak widać, czyszczenie elewacji z gipsu za pomocą Karchera nie wymaga specjalnego przeszkolenia. Wykonując wszystkie kroki co do joty, zmienisz wygląd swojej tynkowej elewacji. Choć nie wyremontowałeś go, elewacja zostanie wyczyszczona i będzie wyglądać lepiej. Radzimy powtarzać czyszczenie co roku, aby uniknąć zabrudzenia.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *