Jak naturalnie usunąć mech z asfaltowego placu

Usuń bitum piankowy

Bitum jest obecnie jednym z najczęściej używanych nowoczesnych produktów. Pojawia się na placach zabaw, wspólnych terenach zewnętrznych, podjazdach i chodnikach, by wymienić tylko kilka zastosowań. Przede wszystkim, aby odpowiedzieć na często zadawane pytanie. Jak pozbyć się mchu na makadamie?

Chociaż bitum jest trwały i stabilny pod względem konstrukcyjnym, z kilkoma pułapkami dotyczącymi zdrowia i bezpieczeństwa, istnieje poważna przeszkoda, która może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, mając jednocześnie artystyczny wpływ na wygląd asfaltu.

Porost mchu na asfalcie to problem, który rozprzestrzenia się i narasta zwłaszcza z biegiem czasu, ze względu na kształt podwórka, co czyni go wylęgarnią dla żyjących na nim mchów i glonów.Mokre powierzchnie zatrzymujące wodę.

Zarodniki mchu przyczepiają się do zakamarków bitumu, chroniąc je i pomagając im stać się istniejącymi miejscami mchu.

Usunięcie lub wypalenie pianki nie jest trudne; w praktyce większość z nas robi to codziennie podeszwą stopy lub bardzo mocnym wężem ogrodowym. Ale na dłuższą metę, jak pozbyć się mchu i upewnić się, że nie wróci?

Metodologia i przygotowanie

Przygotowanie to pierwszy krok, który polega na stworzeniu czystej powierzchni, na której można nałożyć odpieniacz na asfalt.

Odbywa się to poprzez zeskrobanie jak największej ilości brudu i luźnego mchu za pomocą sztywnej miotły, pozostawiając otwartą powierzchnię dla zarodników mchu i wzrostu korzeni.

Musisz również upewnić się, że Twój podjazd lub parking otrzymuje jak najwięcej słońca na etapie planowania. Może to nie tylko pomóc szybciej wyschnąć podczas leczenia, ale także pomoże na dłuższą metę, zapobiegając zawilgoceniu i zamoczeniu obszaru.

Jaki jest najlepszy sposób na pozbycie się mchu z makadamu?

Istnieje wiele różnych rozwiązań bez konieczności przechodzenia przez skomplikowane procedury czyszczenia.

Pierwszym wyborem jest użycie chemicznego środka czyszczącego na obszarze przed spłukaniem go myjką ciśnieniową. Rozwiązanie ma na celu zniszczenie mchu i glonów u podstawy, a myjka ciśnieniowa służy do przedmuchania śladów i usunięcia wszelkich zarodników mchu z podłogi.

Wadą tej metody, podobnie jak każdej innej metody czyszczenia, jest to, że sprawia ona, że ​​podłoga jest niebezpieczna, dopóki nie jest całkowicie sucha, a martwy mech może wymagać oderwania i wyszorowania, aby zapobiec ponownemu zasianiu.

Drugi wybór jest znacznie łatwiejszy, ale jest to bardziej długoterminowe podejście, które oferuje mniej natychmiastowej satysfakcji. Metoda ta polega na spryskaniu podłogi preparatem antymchowym o długotrwałym działaniu, który aktywuje się w ciągu kilku dni, hamując odrost i ostatecznie niszcząc istniejący mech.

Konserwacja makadamu

W takiej sytuacji profesjonalista zawsze przebije majsterkowicza, w dużej mierze dlatego, że każda dobra profesjonalna firma sprzątająca usunie zanieczyszczenia po zabiegu.

W końcu, kto chciałby, żeby na ich podjeździe leżał martwy mech?

Wreszcie istnieje potencjalna konserwacja. Będzie to w dużej mierze zależeć od miejsca, w którym się znajdujesz, ponieważ wilgotny, zacieniony obszar bitumiczny z dala od bezpośredniego światła słonecznego jest źródłem znacznego porostu mchu.

Jeśli możesz przycinać gałęzie i zwisające drzewa, aby poluzować smołę i uczynić ją bardziej słoneczną, to świetnie. Alternatywnie, licencjonowany środek czyszczący może raz w roku spryskać i oczyścić pole z kontrolą mchu i uniknąć tego problemu.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *