Myjka Ciśnieniowa Spalinowa: 5 Rzeczy, Które Musisz Wiedzieć Przed Zakupem

Myjka ciśnieniowa spalinowa

Myjki ciśnieniowe stały się niezastąpionymi elektronarzędziami zarówno dla użytkowników profesjonalnych, jak i domowych. Używane do wszystkiego, od usuwania graffiti po czyszczenie łodzi, te elektronarzędzia napełniają wodą pod wysokim ciśnieniem i zamieniają je w silną siłę czyszczenia.

Strumień wody wytwarzany przez myjkę ciśnieniową różni się w zależności od typu zastosowanej dyszy. Niektóre strumienie wody są idealne do usuwania brudu i brudu, podczas gdy inne są wystarczająco silne, aby usunąć farbę z powierzchni. Myjki ciśnieniowe to potężne maszyny, dlatego ważne jest, aby wybrać taką, która jest adekwatna do Twoich potrzeb i poziomu umiejętności.

Zanim wybierzesz myjkę ciśnieniową, musisz wziąć pod uwagę swoje wymagania. Co zrobisz z myjką ciśnieniową, gdy już ją będziesz mieć? Czy będziesz mył pojazdy i łodzie? A może czyścisz fasadę domu i podjazd?

Musisz mieć absolutną pewność co do przeznaczenia myjki ciśnieniowej, ponieważ potrzebujesz takiej, która ma odpowiednie dysze i nasadki. Nie chcesz też mieć pralki, która jest zbyt słaba lub zbyt mocna do pracy. Po ustaleniu, co działa, a co nie, możesz wybrać myjkę ciśnieniową.

Istnieją trzy główne kwestie dotyczące myjek ciśnieniowych benzyny. Istnieją również trzy drobne cechy, które ludzie mają tendencję do pomijania, ale mają duże znaczenie, jeśli zamierzasz używać myjki ciśnieniowej do pracy zawodowej.

KOŃ MECHANICZNY

W przypadku myjek ciśnieniowych benzynowych, głównym czynnikiem powinna być moc znamionowa (KM) silnika. Silnik odpowiada za pojemność i ciśnienie maszyny. Niektóre tanie myjki ciśnieniowe reklamują wyższe ciśnienie bez podnoszenia wskaźnika HP. Klasa ciśnienia powinna być współmierna do HP.

Sprawdź myjki ciśnieniowe pod kątem HP, PSI (funty na cal kwadratowy) i GPM (galony na minutę). Domowe myjki ciśnieniowe powinny mieć 5 KM do typowych prac myjących, ale jeśli chodzi o mycie pojazdów, myjka ciśnieniowa o mniejszej mocy będzie dobrze.

Profesjonalni użytkownicy powinni wybrać myjkę ciśnieniową o mocy co najmniej 6,5 KM, w zależności od rodzaju wymaganej pracy. Niektórzy wolą jednak myjki ciśnieniowe 13HP klasy komercyjnej, ale ich zastosowanie ogranicza się do warsztatów i zakładów produkcyjnych.

TOM

Objętość wytwarzaną przez myjkę ciśnieniową można mierzyć w GPM lub galonach na minutę. Ta jednostka określa, ile wody maszyna może zrzucić na minutę. GPM, obok wskaźnika PSI, jest najskuteczniejszymi barometrami skuteczności myjki ciśnieniowej benzyny.

NACISK

Ciśnienie jest mierzone w PSI lub funtach na cal kwadratowy. Wiele osób zakłada, że ​​PSI jest najważniejszym czynnikiem przy wyborze myjki ciśnieniowej, ale w rzeczywistości jest to najmniej ważna z trzech jednostek. Jednak PSI jest nadal ważnym miernikiem wydajności myjki ciśnieniowej.

Jednym z najlepszych sposobów mierzenia wydajności myjki ciśnieniowej benzyny jest pomnożenie PSI przez GPM. Te dwa pomiary razem są odzwierciedleniem skuteczności myjki ciśnieniowej. Połącz to z HP i możesz zorientować się, ile mocy posiada maszyna.

Pompa

Większość tanich, niskiej jakości myjek ciśnieniowych zaopatruje się w swoje pompy w lokalnych fabrykach lub z importu z Chin. Wybierając myjkę ciśnieniową zapytaj, czy pompa jest zbudowana przez producenta, czy zlecona zewnętrznemu dostawcy. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak wybór myjki ciśnieniowej dobrej marki.

Możesz pomyśleć, że oszczędzasz, kupując tanią myjkę ciśnieniową, ale będziesz mieć pewność lepszej wydajności, dłuższej żywotności i łatwego dostępu do części zamiennych w droższym modelu. Nie zapomnij również sprawdzić elementów pompy. Niektóre z charakterystycznych oznak, że jest to pompa wysokiej jakości, to mosiężne głowice, ceramiczne tłoki i zawory termiczne.

Wał Pionowy Lub Poziomy

Kierunek wału silnika jest mało znanym, ale mimo to ważnym zagadnieniem. Wały pionowe są zwykle tańsze i mają krótszą żywotność. Tymczasem wały poziome są tańsze, ale są bardziej niezawodne. Jeśli chcesz, aby myjka ciśnieniowa służyła Ci przez długi czas, wybierz taką z poziomym wałem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *